Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Rzeźba

Rzeźba współczesna - unikatowa kolekcja dużych rzeźb ze stali, gliny i betonu - abstrakcyjna forma przestrzenna. Bogactwo detali, które wydobywają z rzeźby jej niesamowitą formę, zmieniającą się w zależności od konta patrzenia i światła. Kolorystyka rzeźb, stare złoto, brąz i czarna patyna pasują za równo do klasycznych jak i nowoczesnych wnętrz.

 

Duże rzeźby

Duża Rzeźba Balnce no.29 wys. 163 cm Duża Rzeźba Balnce no.29 wys. 163 cm
Cena:

2 500,00 zł

bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Duża Rzeźba Sploty no. 62 wys. 160 cm Duża Rzeźba Sploty no. 62 wys. 160 cm
Cena:

2 500,00 zł

bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Duża Rzeźba Sploty no. 64 wys. 181 cm Duża Rzeźba Sploty no. 64 wys. 181 cm
Cena:

2 300,00 zł

bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Duża Rzeźba Sploty no. 65 wys. 173 cm Duża Rzeźba Sploty no. 65 wys. 173 cm
Cena:

2 100,00 zł

bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Duża Rzeźba Sploty no.66 wys. 150 cm Duża Rzeźba Sploty no.66 wys. 150 cm
Cena:

2 100,00 zł

bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Rzeźba Tutor no.6 artystyczna rzeźba surrealizm Rzeźba Tutor no.6 artystyczna rzeźba surrealizm
Cena:

2 400,00 zł

bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Rzeźba  - jak powstają moje rzeźby

 

Kolekcja rzeźb postać została zainspirowana cyklem grafik mojego autorstwa Point of Balance. Koncepcja kamiennych postaci, posągów zyskała wielowymiarową formę rzeźby. Rzeźbiarstwo to długotrwały proces twórczy, wszystko zaczyna się od projektu na kartce. Trójwymiarowa forma rzeźby powstaje stopniowo w kolejnych procesach, wymagających wiercenia w kamieniu, spawania stali i końcowego, najprzyjemniejszego - rzeźbienia w glinie. 

Wybór rzeźby do domu

Przy wyborze rzeźb powinniśmy się kierować tą samą zasadą,  co przy wyborze obrazu. To indywidualne upodobania i odczucia powinny kształtować nasz wybór. Otaczamy się przedmiotami, które sprawiają nam przyjemność, budują klimat naszego wnętrza, określają nas. W dobrze zaaranżowanym wnętrzu dodatki tworzą spójną całość i decydując się na dzieło sztuki powinniśmy wziąć pod uwagę dwa aspekty: czy charakter wybranej rzeźby ma współgrać z wnętrzem, albo czy rzeźba ma stać się elementem kontrastującym, awangardowym. Wybór zależy od celu jaki chcemy osiągnąć.

Rzeźba - ekspozycja i oświetlenie

Światło jest bardzo ważnym elementem o którym musimy pamiętać przy ekspozycji dużych i średnich rzeźb. Trójwymiarowa forma rzeźby i jej odbiór związany jest nierozłącznie z grą półcieni, które wydobywają jej całe piękno. Do oświetlania rzeźb najlepsze będzie światło, które uwydatni ich plastyczność. Mocne światło będzie niwelowało półcienie w rzeźbach posiadających dużą ilość detali. Do oświetlenia takich rzeźb najlepsze będzie delikatne rozproszone światło, które sprawdzi się również w przypadku rzeźb z naszej kolekcji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl