O artystce

Krystyna Siwek

Artystka, która niezależnie tka swoją artystyczną narracje w świecie sztuki. Kształci i rozwija swój warsztat intuicyjnie poza konwencjonalnymi granicami. Oddała się pełni artystycznej ekspresji, kształtując samodzielnie swój warsztat, oparty na intuicji i wewnętrznej potrzebie tworzenia. W jej pracy wyraźnie przejawia się pragnienie eksperymentowania – łączenia różnorodnych form, faktur i materiałów. To podejście do tworzenia jest niczym odkrywcza podróż przez labirynt różnorodności i możliwości.

Nie ogranicza się do jednej formy artystycznej. Jak mówi o sobie, jest w niej zbyt wiele sprzeczności i pragnień, dlatego nie potrafi zamknąć swojej twórczości w sztywnych ramach. Jej prace zdeterminowane są przez biomorficzne formy, sylwetki ludzkie i symboliczne niedopowiedzenia, które splatają się w fascynującą opowieść. To właśnie te elementy definiują jej styl, czyniąc go rozpoznawalnym i wyjątkowym. Każda praca jest częścią większej podróży artystycznej.

Artystka ze względu na swój introwertyczny charakter preferuje pracę w ciszy własnego studia, z dala od ludzi i medialnych wydarzeń. To artystyczne wycofanie pozwala zachować jej autentyczność. Artystka tworzy od 2018 roku, a jej prace cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Sama o sobie mówi, że to dopiero początek jej artystycznej drogi. Jej obrazy i rzeźby znalazły się w prywatnych kolekcjach polskich i europejskich nabywców, zdobią wiele wnętrz publicznych min. budynek Intytutu FEM Forschungsinstitut Edelmetalle & Metallchemie w Niemczech, sale nowego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, znajdują się również w lobby prywatnych i zagranicznych firm. Obrazy i rzeźby artystki prezentowane są w prestiżowych galeriach międzynarodowych, takich jak londyńska Galeria Sztuki Saatchiart i paryska Galeria Sztuki Balthasart, Singulart.

Krystyna Siwek, będąc sama dla siebie sterem otworzyła własną galerię, w której można nabyć jej prace, strona galerii krystynasiwek.com bardzo szybko zyskała na popularności, dając artystce niezależność w sprzedaży swoich dzieł. Jej prace, pełne intuicyjnego piękna i głębi, mówią same za siebie, stanowiąc dowód na to, że prawdziwy talent nie potrzebuje formalnego potwierdzenia.

Nieodłącznym źródłem jej inspiracji i energii jest jej druga pasja - góry. Majestatyczne szczyty, ogromna przestrzeń i głęboka więź z naturą są dla niej jak głęboki oddech. W górach, podczas wielogodzinnych wędrówek, artystka odnajduje harmonię i spokój, które są paliwem dla procesu twórczego. Te chwile kontemplacji i osamotnienia wśród górskich krajobrazów pozwalają artystce stworzyć przestrzeń dla kolejnych projektów.

 

 

Autor: C. Palomo Art Curator 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl